دانلود,پاورپوینت مرمت مسجد اردبیلی ها در شهر رشت,pptx

ساخت وبلاگ
چکیده : دانلود,پاورپوینت مرمت , مسجد , اردبیلی , ها در شهر رشت,pptx ... با عنوان : دانلود,پاورپوینت مرمت مسجد اردبیلی ها در شهر رشت,pptx بخوانید :
دانلود,پاورپوینت مرمت , مسجد , اردبیلی , ها در شهر رشت,pptx

تاریخ ایجاد 26/09/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 41   قیمت: 16500 تومان     تعدادمشاهده  1


دانلود,پاورپوینت مرمت , مسجد , اردبیلی , ها در شهر رشت,pptx
 
 مطلب مفید 
(به گیلکی: رٚشت) یکی از کلان‌شهرهای ایران، مرکز استان گیلان در شمال ایران، و مرکز شهرستان رشت است و مادرشهر[۶] استان گیلان و بخش‌هایی از استان‌های همجوار است. این کلانشهر همچنین بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر شمال ایران در بین سه استان حاشیهٔ دریای خزر و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر گیلک نشین جهان، بزرگترین سکونت گاه سواحل جنوبی دریای کاسپین محسوب می‌شود.  رشت سومین شهر گردشگر پذیر ایران است. 
بر اساس سرشماری رسمی سال ۱۳۹۵، جمعیت شهرستان رشت ۹۵۶٫۹۷۱ نفر است.  جمعیت شناور ثابت روزانهٔ شهر رشت به‌عنوان مادرشهر استان گیلان  بالغ بر ۱٬۲۰۰٬۰۰۰ نفر است.  جمعیت این شهر در تعطیلات و ماه‌های گردگشری سال بالغ بر دومیلیون نفراست.  رشت فشرده‌ترین شهر ایران به لحاظ نسبت جمعیت به وسعت است و ازلحاظ نسبت جمعیت در روز و شب نیز رتبه نخست کشور را دارد
 
 
 
 
 
 
 
 
پاورپوینت مرمت مسجد اردبیلی ها دارای ۴۱ اسلاید با مطالب کامل و تصاویر مربوط به مسجد می باشد.در این پاورپوینت به معماری گیلان وبرحی از بناهای معروف ان و از همه مهمتر به مرمت بنای مسجد اردبیلی ها که یک نماد کلی برای شهررشت منصوب میشود پرداخته است.
 
فهرست مطالب
 
    معماری گیلان
    مقدمه
    معماری بومی
    اشکال مختلف بام ها در معماری روستای گیلان
    معماری شهری گیلان
    معماری مذهبی
    معرفی مسجد اردبیلی ها
    دسترسی
    آسیب ها
    ارائه پلان و مدارک فنی کامل
 
 
معماری همانند نقاشی، موسیقی و شعر یک هنر است و در تقسیم هنرها همچون مجسمه سازی و نقاشی در گروه هنرهای تجسمی قرار میگیرد.هدف همه ی هنرها، آفرینش و خلق زیبایی است. زیبایی عبارات است از تناسب هماهنگ و ترتیب معقول اجزا در کل و به تعریف دیگر زیبایی آن است که روح را به وسیله­ ی ماده، عقل را توسط جسم و نامحدود را درقالب محدود متجلی نماید. زیبایی پس از آن که انسان را تحت تأثیر قرار داد و جذب های در دل وی افکند او را برای خلق و آفرینش اثر هنری آماده می سازد و وی را وادار می دارد که زیبائی را در خارج از خود بوجود آورده در قالبی محسوس بریزد. اینجاست که هنر پای به عرصه وجود می گذارد و چون هر کس برای خلق زیبایی وسیله و ابزاری هماهنگ با ذوق و سلیقه خود انتخاب می ­کند.
معماری بومی در پاورپوینت مرمت مسجد اردبیلی ها
 
معماری بومی سرزمین گیلان می تواند دو جنبه ی شرایط اقلیمی  محیطی و طراحی معماری مورد بررسی قرارگیرد. هر چند تأثیر اقلیم بر روی فرم و عملکرد بناها را در شمال به عنوان عامل تعیین کننده در نظر می گیرند، ولی جنبه های معماری و زیبائی شناسی آن نیز از اهمیت والائی برخوردار است. از این نقطه نظر میتوان معانی و مفاهیمی را یافت که فراتر از شرایط اقلیمی، محیطی و تکنیکی قرار گرفته است و معیارها و ارزشهای خاصی را از جنبه زیبایی شناسی پدید آورده اند. در بررسی اولیه از نظر چگونگی ساخت و شکل و فرم، بناهای بومی گیلان را می توان در چهار گروه جداگانه جای داد. در هر یک از این چهار گروه نیز دوگانگی خاصی در هسته و پوسته خارجی بنا به نظر می رسد. این تقسیم بندی چهارگانه بناها در غربی ترین تا شرقی ترین نقطه سرزمین گیلان مصداق دارد. نخستین گروه مربوط به منطقه تالش در غرب گیلان است.
در باره ی پاورپوینت مرمت مسجد اردبیلی ها
 
مسجد امام زاده سید ابراهیم (مسجد اردبیلی ها) در انتهای خیابان بحرالعلوم (بازار رضا واقع شده است. از طریق خیابان های مطهری و امام خمینی می توان به این مسجد رسید. خیابان مطهری غربی و خیابان امام خمینی راه شرقی برای رسیدن به مسجد است. از طرف شرق پس از عبور از خیابان بحرالعلوم وارد خیابان ابونصر فارابی شده و پس از گذشتن از چندین مغازه دبیرستان دخترانه به مجسد اردبیلی ها می رسیم در ضمن بانک سپه شعبه مطهری نیز روبه روی این مسجد قرار دارد.
 
بقعه آقا سید ابراهیم موسی الکاظم علیه السلام در محله باری الله (بدیع الله) شهر رشت اتاقی است به طول ۳۸/۶ و عرض ۵۵/۳ متر. صندوقی آهنین بر مرقد است که ضریحی میله ای آهنین دارد. ازاره داخل اتاق تا ۷۲ سانتی متر کاشی کاری و باقی سفید کاری است. بر روی کتیبه ای اشعار هفت بند محتشم مرغ هوا و ماهی دریا کباب شده بر کاشی نوشته شده است و این عبارت در آخر ابیات دیده می شود به تاریخ دهم ماه ذی القعده سال ۱۳۴۰ بانی این کتیبه محمد باقر حمامی الله زاده. یک در ورودی طرف غرب و دو در در طرف جنوب دارد پنجره هایی نیز در چهار جهت بنا دیده می شود. در طرف غربی اتاقی متصل به صحن است که درازای آن عرض صحن و پهنای آن ۲۸/۲ متر است.


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود,پاورپوینت مرمت مسجد اردبیلی ها در شهر رشت,pptx , , مطلب مفید ,(به گیلکی: رٚشت) یکی از کلان‌شهرهای ایران، مرکز استان گیلان در شمال ایران، و مرکز شهرستان رشت است و مادرشهر[۶] استان گیلان و بخش‌هایی از استان‌های همجوار است. این کلانشهر همچنین بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر شمال ایران در بین سه است,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود,پاورپوینت مرمت مسجد جامع بروجرد,pptx
دانلود,پاورپوینت مرمت مسجد جامع ارومیه,pptx
دانلود,پاورپوینت مرمت مسجد اردبیلی های رشت,pptx
دانلود بررسی مرمت کاروانسرای حسین خانی همدان پاورپوینت
دانلود بررسی مرمت سرای حاج رضا در قزوین
دانلود بررسی طرح مرمت و احیای مجموعه تاریخی مسعودیه تهران پاورپوینت
دانلود بررسی مرمت سرای حاج محمد همدانی پاورپوینت
دانلود بررسی مرمت خانه وزیری در کرمانشاه پاورپوینت
دانلود بررسی سیر تحول در برنامه‌های مرمت بافت تاریخی پاورپوینت
دانلود بررسی مرمت خانه ناصرالدین میرزا در تهران
پاورپوینت بررسی مرمت و احیا حمام خان سنندج
پاورپوینت بررسی مرمت کاروانسرای خانات
دانلود,پاورپوینت رویکردها و نظریات معماران در فلسفه مرمت,pptx
پروژه مرمت و بهسازی خانه صدقیانی تبریز
دانلود بررسی مرمت خانه عباسیان کاشان پاورپوینت
دانلود بررسی تعمیر و نگهداری خانه پیشه وران پاورپوینت
دانلود بررسی طرح مرمت و احیاء کاروانسرای مهر فایل پاورپوینت
دانلود بررسی معماری با موضوع احیا و حفاظت از بافت‌ های با ارزش تاریخی
دانلود بررسی شناخت خانه های قدیمی مشهد ,تعمیر و نگهداری منزل قیافه پاورپوینت
پاورپوینت اصول و کلیات اسیب شناسی بناهای تاریخی
...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 28 آذر 1397 ساعت: 21:26