پاورپوینت بررسی انرژی پاک در ساختمان آبگرمکن­ های خورشیدی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب


تاریخ ایجاد 06/01/2018 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 48 اسلاید   قیمت: 4800 تومان     تعدادمشاهده  1


بخشی از مطلب
آب‌گرم‌کن خورشیدی (به انگلیسی: Solar water heating) دستگاهی است که با جذب انرژی خورشیدی آب مورد نیاز را گرم می‌کند. استفاده از انرژی خورشیدی جهت گرم نمودن آب به جهت رایگان بودن این منبع عظیم انرژی، از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. سیستم‌های آبگرمکن خورشیدی دارای تقسیم بندی‌های مختلفی می‌باشند آبگرم در تمام طول سال و صرف نظر از شرایط محیط خارج مورد نیاز می­باشد. تولید آبگرم مصرفی اقتصادی­ترین روش استفاده از انرژی خورشیدی است. انرژی خورشیدی را می­توان مستقیماً برای تولید آبگرم مصرفی به کار گرفت.
در آبگرمکن خورشیدی از آب یا مایع ضد یخ مثل مخلوط آب و گلیکول به عنوان سیال مبدل استفاده شده، و معمولاً گردآورها در پشتبام نصب می­شوند. در آب گرمکنهای خورشیدی نیز مانند آبگرم کن­ های متعارف یک مخزن ذخیره برای آبگرم وجود دارد.
آبگرمکن­های خورشیدی در هر نوع آب و هوا قابل استفاده هستند. بازدهی آبگرمکن با توجه به شدت تابش خورشید و درجه حرارت آب ورودی به گردآور تغییر می­نماید. هر چه آب ورودی به آن سردتر باشد، بازدهی آبگرمکن بیشتر می­شود.
طراح آبگرمکن خورشیدی علاوه بر نکاتی که برای بهینه کردن دستگاه آبگرمکن انجام می­دهد باید توصیه­های لازم در مورد نحوه استفاده از دستگاه برای کاهش مصرف را نیز (مانند: استفاده از سرشیرهای کاهش مصرف و تنظیم ترموستات برای دمای مورد نیاز) بنماید.
_ اصول آبگرم کن خورشیدی
آبگرمکن خورشیدی از دو قسمت اصلی گردآور و مخزن ذخیره آبگرم تشکیل شده است. در آبگرمکن خورشیدی برحسب نوع آن ممکن است از پمپ نیز استفاده بشود.
_ مخزن ذخیره ی آب گرم
مخزن ذخیره، آبگرم را برای مصرف در زمان دلخواه ذخیره می­نماید.شکل پایین یک تانک ذخیره را نشان می­دهد. تانک ذخیره معمولاً برای نگهداری ۵تا ۲ روز ذخیره آبگرم طراحی می­شود. برای حمام و دوش معمولاً آب با درجه حرارت بین ۳۷ تا ۴۳ درجه سانتیگراد لازم است. برای شستشوی لباسها نیز به علت وجود مواد پاک کننده آب ۶۰ درجه سانتیگراد مناسب است. مخزن ذخیره را بر حسب طراحی شکل آبگرمکن، می­توان بطور افقی یا قائم نصب کرد. محل مخزن ذخیره آبگرم عموماً پشتبام، ولی با توجه به سیستم انتخابی و مشخصات پروژه، طراح می­تواند محل دیگری برای آن انتخاب نماید.
در ایران میزان مصرف آبگرم در ساختمانهای مسکونی معادل ۵۰ لیتر آبگرم با دمای ۶۰ درجه در نظر گرفته می­شود. مقادیر مصرف برای ساختمانهای دیگر مطابق استاندارد ایران بیشتر و یا کمتر از این مقدار است.
_ انواع آبگرمکن خورشیدی
_ سیستم گردش اجباری
الف) سیستم گردش اجباری با حلقه باز
ب) سیستم­های گردش اجباری با حلقه بسته
_ آبگرمکن با گردش طبیعی
_ آبگرمکن خورشیدی یکپارچه
_ محاسبه سطح گردآور خورشیدی آبگرمکن
_ آب شیرین کن خورشیدی
در سال ۱۸۷۲ اولین بار در شیلی آب شیرین از دریا، به کمک انرژی خورشیدی به مقیاس ۲۰ متر مکعب در روز تولید شد. اصول آب شیرین کن خورشیدی مشابه سیستم تولید آب شیرین در طبیعت است، آبهای تبخیر شده از سطح دریا یا زمینهای مرطوب که به صورت بخار آب جمع می­شوند ابرها را به وجود می­آورند. در این تبخیر طبیعی مواد جامد از جمله نمک تبخیر نشده و در سطح خاک یا دریا باقی می­ماند. امروزه از همین روش در بعضی نقاط برای تولید نمک استفاده می­شود. در این روش آب شور را در استخرهای کم عمق جمع و پس از تبخیر طبیعی آب، نمک باقی مانده را جمع می­کنند. آب شیرین را می­توان با منجمد کردن از اب شور بدست آورد. پس از یخ زدن آب شور، املاح از آب جدا می­شود و پس از ذوب یخها آب شیرین بدست می­آید.
_ تجهیزات اصلی سیستم آب شیرین کن
_ گلخانه های خورشیدی
_ کنترل شرایط داخل گلخانه
_ گلخانه های خانگی
_ جزئیات ساختمان یک گل خانه ی خورشیدی
_ موتور حرارتی خورشیدی
_ کاربرد موتور حرارتی خورشیدی
_ موتور بخار آب خورشیدی
و...


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت , بررسی انرژی پاک در ساختمان ,آبگرمکن­ های خورشیدی ,آب‌گرم‌کن خورشیدی ,Solar water heating ,جذب انرژی خورشیدی آب ,تجهیزات اصلی سیستم ,آب شیرین کن ,گلخانه های خورشیدی ,کنترل شرایط داخل گلخانه ,گلخانه های خانگی ,جزئیات ساختمان ,یک گل خانه ی خورشیدی ,موتور حرارتی خورشیدی ,کاربرد موتور حرار,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی نقش اقلیم در معماری ، طراحی معماری اقلیمی
پاورپوینت بررسی اصول طراحی منظر وطراحی اقلیمی
پاورپوینت بررسی نقش و اهمیت اقلیم در معماری بناها
پاورپوینت بررسی اقلیم گرم و مرطوب
پاورپوینت بررسی شناخت معماری اقلیم گرا و عناصر اقلیمی
بررسی، مطالعات اقلیمی،شهرستان لاهیجان، پاورپوینت
بررسی ، مطالعات شهر شیراز ، پاورپوینت
بررسی ، سناریو نویسی در پدافند غیر عامل، پاورپوینت
دانلود بررسی,انرژی پاک در جهت توسعه پایدار،در طراحی معماری، پاورپوینت
دانلود , استفاده از انرژی خورشید، راهبرد موثر معماری پایدار در ایران ، پاورپوینت
دانلود - تنظیم شرایط محیطی , اقلیم سمنان - پاورپوینت
دانلود, اقلیم سرد و بناهای ساختمانی -پاورپوینت
دانلود , اقلیم سرد و بناهای ساختمانی - پاورپوینت
تشدید ,عوامل فیزیکی تابش ،دما ،رطوبت - پاورپوینت
دانلود ,خانه های, ایرانی, اقلیم سرد - پاورپوینت
دانلود , مطالعات اقلیمی شهر , شیراز - پاورپوینت
خانه ای با ,هوای سالم در شهری آلوده - پاورپوینت
دانلود اقلیم رفسنجان ،تنظیم شرایط محیطی معماری،پاورپوینت
دانلود معماری پایدار،تنظیم شرایط محیطی ،پاورپوینت
پاورپوینت بررسی تاثیرات ، اقلیم در معماری


...
نویسنده : بازدید : 16 تاريخ : دوشنبه 18 دی 1396 ساعت: 2:43