پاورپوینت معرفی سیستم گرمایش از کف در ساختمان ها

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

ها

تاریخ ایجاد 06/01/2018 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 35 اسلاید   قیمت: 4500 تومان     تعدادمشاهده  1


پاورپوینت معرفی سیستم گرمایش از کف در ساختمان ها

بخشی از مطلب

سیستم حرارتی گرمایش از کف که انتقال حرارت به صورت تشعشعی (تابشی) سهم زیادی در فرآیند گرمایشی آن دارد، درمقایسه با سایر سیستمهای حرارتی نه تنها در صرفه جویی و بهینه سازی مصرف انرژی بلکه در مقوله رفاه و آسایش ساکنان ساختمان ها دارای نقاط قوت بسیاری می باشد. در سالهای اخیر، سیستم گرمایشی از کف در کشورهای اروپائی و آمریکا بسیار متداول شده است و دلیل این گسترش روزافزون بهینه بودن مصرف انرژی، توزیع یکسان گرما در تمامی سطح و فضا و دوری از مشکلات موجود در سایر روش ها ، به عنوان مثال سیاه شدن دیوارها، گرفتگی و پوسیدگی لوله ها و… می باشد. استفاده از روش گرمایش از کف جهت گرمایش محل سکونت از دیرباز به طرق مختلف انجام می گرفته است.
بطوریکه رومی ها زیر کف را کانال کشی کرده و هوای گرم را از آن عبور می دادند و کره ای ها دود حاصل از سوخت را قبل از اینکه از دودکش عبور کند از زیر کف انتقال می دادند. در سال 1940 نیز فردی بنام سام لویت برای این منظور لوله های آب گرم را در زیر کف قرار داد. درکشور ایران نیز درمناطق کوهستانی و سردسیر ازجمله آذربایجان این روش مورد استفاده قرار می گرفته، که بیشترین مورد استفاده آن درحمام ها بود.
_ به طور کلی سه نوع روش گرمایش از کف موجود است:
1. گرمایش با هوای گرم
2. گرمایش با جریان الکتریسیته
3. گرمایش با آب گرم
_ ویژگیهای استفاده از سیستم گرمایش از کف
۱) آسایش و آرامش در بالاترین حد ممکن : درجه حرارت ثابت و دائمی درکلیه طول زمستان در نزدیکی کف ساختمان و در محلی که شما قرار دارید وجود خواهد داشت . این حالت بسیار دلپذیری است که محیط اطراف پا گرم بوده و هوای مورد تنفس گرمای زیادی نداشته باشد. پروفیل دمایی سیستم گرمایش کفی به پروفیل ایده آل بسیار نزدیک است، گرما به آرامی از کف به سمت سقف منتشر می شود، پای گرم و سر خنک، به سلامت کمک می کند.
۲) ثابت بودن حرارت : بعلت جرم بسیار پوشش کف ساختمان در صورت هر گونه قطع برق و یا عوامل دیگر که باعث توقف حرارت دهی مرکزی باشد ، مدت زمان سرد شدن آپارتمان بسیار طولانی تر از سایر روشها می باشد . در این سیستم ابتدا مدت زمانی طول می کشد تا کف زمین به درجه حرارت مطلوب برسد ، ولی پس از گرم شدن این حرارت به صورتی ثابت در طول مدت زمستان مورد استفاده قرار خواهد گرفت .
_ ۳) سبکی وزن ساختمان ، افزایش ارتفاع اتاقها : بعلت استفاده از یکنوع لوله با سایز پائین و همچنین حذف عبور لوله های تاسیساتی از روی یکدیگر ( که عموما باعث بالا آمدن کف واحدها و پر کردن کف در زمان ساخت می شود ) ضخامت پوشش به مقدار زیادی کاهش می یابد. این امر ضمن کم کردن وزن ساختمان ( و در نتیجه استقامت بیشتر آن ) موجب افزایش ارتفاع سقف واحدها نیز می گردد.
۴) صرفه جویی در مصرف سوخت : بعلت تماس مستقیم افراد با منبع گرمایش درجه حرارت اتاق در درجات پائین تری تنظیم می گردد. این امر موجب صرفه جویی ۲۵ الی ۴۰ درصد در مصرف سوخت خواهد شد .
۵) آزادی عمل در دکوراسیون داخل منزل : بعلت قرار گرفتن این سیستم در داخل کف زمین اثاثیه را میتوان در هر گوشه از ساختمان قرار داد . این امر بخصوص در واحدهای کوچکتر و اتاق خوابهای بافضای محدود ، ملموس تر خواهد بود .
روشهای کنترل دما در سیستم گرمایش کفی
1) سیستم کنترل دمای بصورت دستی
2) سیستم کنترل دمای اتوماتیک بصورت مکانیک
3) سیستم کنترل دمای اتوماتیک بصورت برقی
_ نمایی از سیستم گرمایشی کف
_ طرح جانمایی و اجرای گرمایش از کف
_ انواع منبع تامین کننده حرارتی
_ نحوه اتصال لوله های گرمایش از کف
این فایل دارای 35 اسلاید به صورت پاورپوینت میباشد.


کلمات کلیدی مرتبط:
سیستم حرارتی ,گرمایش از کف ,پاورپوینت ,معرفی سیستم ,گرمایش از کف ,در ساختمان ها ,_ روشهای کنترل ,دما در سیستم ,گرمایش کفی ,سیستم کنترل ,دمای بصورت دستی ,سیستم کنترل دمای ,اتوماتیک بصورت مکانیک ,سیستم کنترل دمای , اتوماتیک بصورت برقی ,نمایی از سیستم گرمایشی کف ,_ طرح جانمایی و اجرای گرمایش از,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی مهاربندهای کمانش تاب BRBF
پاورپوینت بررسی ویبره و انواع روش های تراکم بتن
پاورپوینت بررسی صفر تا صد اجرای یک ساختمان بتنی
پاورپوینت بررسی اجرای بتن ، فصل هفتم راهنمای مبحث 9
پاورپوینت رایگان بررسی انواع پیمان ها در پروژه ها
پاورپوینت بررسی پی عمیق فصل ششم راهنمای مبحث 7
دانلود بررسی سقف‌ها،پاورپوینت
پاورپوینت بررسی انواع دال مجوف
پاورپوینت بررسی سیستم کریج دک
پاورپوینت بررسی مزایا و مشکلات سقف یوبوت و راه اصلاح آن
پاورپوینت بررسی ساختمانهای پیش ساخته بتنی R-PC
پاورپوینت بررسی روش اجرای سقف کوبیاکس
پاورپوینت بررسی مقایسه دال مجوف بادکنکی با دال توپر
پاورپوینت بررسی و مقایسه سه روش وصله آرماتور
پاورپوینت بررسی سازه سبک پیش ساخته تری دی پنل
پاورپوینت بررسی ساندویچ پانل
پاورپوینت بررسی سوپر پنل
پاورپوینت آسیب های وارد به نازک کاری ساختمان و راهکارهای ترمیم آن
پاورپوینت بررسی سیستم RBS
پاورپوینت اصول و مراحل نازک کاری ساختمان


...
نویسنده : بازدید : 17 تاريخ : دوشنبه 18 دی 1396 ساعت: 2:43